Hazard s LED osvětlením!

LED osvětlení nabízí v současné době mimořádné  výhody. Volba barvy světla, inteligentní řízení, netradiční design, dlouhá životnost a velmi levný provoz. O všechny tyto výhody ale můžeme přijít nebo je velmi výrazně omezit a ještě si způsobit nevyčíslitelné škody, jestliže se nesprávně  rozhodnete. 

  Nejčastějším případem jsou tzv. výměny klasických zářivkových trubic za LED trubice.

Naprostá většina firem Vám doporučí právě toto řešení. Je jednoduché a zdánlivě levné. Prodejci vás přesvědčí, že tato výměna je naprosto bezpečná a odpovídá českým normám. Opak je pravdou. Provedou zásah do homologizovaného osvětlovacího tělesa. Odpojí tlumivku a místo nízkonapěťového napájení na obě patice zářivky, provedou vysokonapětové napájení pouze  na jednu patici. Zde potom dochází vlivem   zvýšené teploty k rychlejšímu opotřebování. Patice křehne až se časem  rozpadne,  čímž  hrozí vznik požáru. Pojišťovna v takovém případě plnit nebude. Takhle jednoduše můžete přijít o vaši investici a ještě si způsobíte škodu.

  V případě, že se rozhodnete pro výměnu zářivkových trubic za LED trubice, trvejte i na výměně celého LED osvětlovacího tělesa, které je pro tyto trubice homologováno a odpovídá ČSN. Pro vaši informaci uvádím, že tato osvětlovací tělesa se pohybují v cenovém rozmezí cca 900Kč. Věříme, že se rozhodnete správně.