Technologie

o násDosahování vynikajících výsledků je u společnosti OMS Lighting, při výrobě LED osvětlení, výsledkem řady postupů. OMS využívá technologii laserového svařování. Díky nejmodernějším zařízením společností TRUMPF a KUKA je umožněno svařovat bez přerušení cyklu a výsledkem je nesrovnatelně kvalitní svár, který je možné ihned dále zpracovávat a pracovat na povrchové úpravě.

Pro výrobu plastových komponentů je použito nekvalitnějších materiálů výrobců GE Bayer a Basf jež se zpracovávají na strojích Krauss Maffei. Jejich lisy dosahují sílu 2300 t a 2700t. Dokonalé povrchové úpravy je dosahováno kombinací práškového nástřiku a statické elektřiny, která zajistí dokonalé přilnutí barvy k povrchu svítidla. Podle preferencí zákazníků je možné připravit povrchy odolné proti vlhkosti, mechanickému opotřebení, chemicky agresivnímu prostředí, intenzivnímu UV záření nebo s antibakteriálními vlastnostmi. Společnost OMS také provozuje moderní laboratoř pro měření tepelných a technických vlastností svítidel. Laboratoř splňuje nejnovější normy a požadavky na přístrojové vybavení svítidel a zdrojů a v důsledku toho jsou schopni načíst všechny nezbytné fotometrické údaje vyvíjených produktů.

V OMS lighting se používají nejmodernější technologie jako TrueWhite a Brilliant Mix. Vyvojáři a designaři neustále hledají efektivní optické řešení s důrazem na vysokou svítivou účinnost. Při aplikování posledních trendů z oboru jako jsou např. neozařující optickém systémy, laditelná složka bílé, managementu řízení světlených soustav a jejich automatizace společně s respektováním případných dopadů na životní prostředí, umožňují dosahovat vysokých úspor. Využíváním a vhodnou kombinací výše uvedených parametrů již dnes laboratorní testy naznačují výkony 254 lm/W ze současných max. 122 lm/W.